Στην επιτυχημένη εκδήλωση της «Παμπειραϊκής Ένωσης Πολυτέκνων» για τη νέα σχολική χρονιά.
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2022/09/εικόνα_Viber_2022-09-12_21-49-30-167-1024x768.jpg)
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2022/09/306126110_3019115708234425_5654596452643351209_n-1024x683.jpg)
Στη γιορτή της ΠΕΠ παρουσιάστηκαν οι Δράσεις της για το έτος 2022, από την ηθοποιό και Ιδρύτρια του Υποστηρικτικού & Κοινωνικού Δικτύου “4 AMEA”, ενώ ο Πρόεδρος της ΠΕΠ, Ιωάννης Πάχος ευχαρίστησε το Δήμαρχο Κορυδαλλού, για την ευγενική «φιλοξενία» της εκδήλωσης, στην κατάμεστη αίθουσα Συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Κορυδαλλού.
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2022/09/εικόνα_Viber_2022-09-12_21-49-30-418-1024x768.jpg)
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2022/09/306126743_3019115311567798_2030779435165358752_n-1024x605.jpg)
Στη συνέχεια προσφέρθηκε η πρώτη σχολική τσάντα, με όλα τα απαραίτητα σχολικά είδη στους μαθητές της Α’ Δημοτικού, που παρακολούθησαν κιόλας παράσταση κουκλοθέατρου καθώς και μια τσάντα για laptop στους τελειόφοιτους μαθητές Γ΄ Λυκείου, των Πολύτεκνων Οικογενειών του Δήμου Κορυδαλλού.