Εκπροσωπώντας τον Αρχηγό της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης στην Επιμνημόσυνη Δέηση στον Καθεδρικό Ιερό Ναό Αθηνών με αφορμή την Ημέρα Μνήμης της Γενοκτονίας των Ελλήνων του Πόντου, από όπου και η ομιλία από τον Πρόεδρο της Παμποντιακής Ομοσπονδίας Ελλάδος.
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2022/05/01-3-1024x749.jpg)
Μεγάλη η τιμή και ιδιαίτερη η συγκίνηση και στην κατάθεση Στεφάνων που ακολούθησε στο Μνημείο του Άγνωστου Στρατιώτη, με με ευζώνους ενδεδυμένους με τη φορεσιά του πόντιου αντάρτη.
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2022/05/02-3-1024x723.jpg)
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2022/05/pontioi.jpg)