Δύο χρόνια μετά την μεγάλη απώλεια του Λευτέρη Νιοτόπουλου, η παράταξη «ΑΝΑΣΑ», στην οποία ανήκε, διοργάνωσε Αφιέρωμα μνήμης το Σάββατο 18 Ιουνίου 2022 στο νέο Δημοτικό Θέατρο Ζακύνθου.
Εκεί, φίλοι, συνάδελφοι και ο απλός κόσμος της Ζακύνθου που τον αγάπησε, θυμήθηκαν και γνώρισαν μοναδικές στιγμές του Λευτέρη από την προβολή αφιερωματικού βίντεο, αλλά και τις αναφορές των φίλων – ομιλητών.
Στην όμορφη αυτή βραδιά έγινε αναφορά στην παρουσία του στα κοινά της Ζακύνθου και στο ανεξίτηλο αποτύπωμα της θητείας του, ενώ μοναδική (για άλλη μία φορά) ήταν η παρουσία των Τραγουδισταδων τση Ζάκυνθο.
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2022/06/niotopoulos_afieroma-1024x555.jpg)
ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2022/06/1-724x1024.jpg)
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2022/06/2-724x1024.jpg)
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2022/06/3-724x1024.jpg)
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2022/06/4-724x1024.jpg)