Από τη σημερινή επίσκεψη του Προέδρου του ΣΥΡΙΖΑ στη Διεύθυνση Περιβάλλοντος του Δήμου Περάματος και τις συναντήσεις του με τον Δήμαρχο, τον Πρόεδρο του Σωματείου Εργαζομένων της Διεύθυνσης Περιβάλλοντος και εργαζόμενους της βάρδιας στο τμήμα καθαριότητας.
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2020/05/εικόνα_Viber_2020-05-01_13-39-15_new-1024x993.jpg)
Η παρουσία του Αλέξη Τσίπρα σήμερα στο Πέραμα μόνο τυχαία δεν είναι για να τιμηθεί η Πρωτομαγιά. Η σχέση του με την περιοχή έρχεται από παλιά, στην περίοδο της θητείας του στο Πολεμικό Ναυτικό, των ερευνών του για το μεταπτυχιακό του, των ομιλιών, των περιοδειών, των εκδηλώσεων, των συγκεντρώσεων,των μεγάλων κυβερνητικών παρεμβάσεων, των έργων και των σχεδιασμών.
Μια σχέση που οι πολίτες της Β’ Πειραιά γνωρίζουν, εκτιμούν και τιμούν με την ψήφο τους.
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2020/05/εικόνα_Viber_2020-05-01_13-37-41-1024x768.jpg)
Καλή εργατική Πρωτομαγιά! Καλό μήνα, καλούς αγώνες φίλες και φίλοι!
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2020/05/εικόνα_Viber_2020-05-01_13-38-23_new-974x1024.jpg)
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2020/05/εικόνα_Viber_2020-05-01_13-39-06-1024x768.jpg)
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2020/05/viber_image_2020-05-01_17-10-36-940x1024.jpg)
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2020/05/εικόνα_Viber_2020-05-01_13-39-16-1024x768.jpg)