Ενδιαφέρουσα Ημερίδα του Περιβαλλοντικού Συνδέσμου Δήμων Αθήνας Πειραιά για τη λήξη του έργου «Προστατεύοντας το Όρος Αιγάλεω», στο φιλόξενο Δημαρχείο Κορυδαλλού.
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2019/11/26.11.19_Ημεριδα_Πεσυδαπ_03jpg.jpg)
Παρουσιάστηκαν τα ερευνητικά αποτελέσματα σχετικά με τις καταγεγραμμένες οχλούσες δραστηριότητες, τις παράνομες χωματερές, αλλά και τα εντοπισμένα είδη αυτοφυούς χλωρίδας στο Όρος Αιγάλεω.
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2019/11/26.11.19_Ημεριδα_Πεσυδαπ_04.jpg)
Οι καταστροφές στη Κινέτα ξαναφέρνουν στη μνήμη σκηνές απο τις καταστροφές στη περιοχή μας το 1977. Ανάγκη συστράτευσης και δράσεων …..χτες. Το μοντέλο «ανάπτυξης» που δημιούργησε αυτές τις συνθήκες πρέπει να αλλάξει. Ας ακούσουμε προτάσεις και ιδέες για όσα πρέπει να γίνουν άμεσα
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2019/11/26.11.19_Ημεριδα_Πεσυδαπ_01.jpg)
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2019/11/26.11.19_Ημεριδα_Πεσυδαπ_02.jpg)