Με φίλους και συντρόφους στη συμβολική δράση διαμαρτυρίας και ενημέρωσης που διοργάνωσε η Νομαρχιακή Επιτροπή ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ Πειραιά στη Δραπετσώνα, στην παραλία των πρώην Λιπασμάτων, ενάντια στο αντεργατικό νομοσχέδιο της Κυβέρνησης ΝΔ –Μητσοτάκη που καταργεί το 8ωρο και επαναφέρει τον εργασιακό Μεσαίωνα.
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2021/05/06-1024x768.jpg)
Στη συνέχεια σε μαζική περιοδεία στον Πολυχώρο των Λιπασμάτων διανεμήθηκε ενημερωτικό υλικό στους πολίτες, με θερμή ανταπόκριση του κόσμου, που βρισκόταν στο χώρο που η Κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ παραχώρησε στο λαό της πόλης το 2015 δικαιώνοντας αγώνες δεκαετιών.
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2021/05/03-1-1024x768.jpg)
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2021/05/11-1024x768.jpg)
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2021/05/04-768x1024.jpg)