Ηλιόλουστο πρωινό Σαββάτου, στην αναμορφωμένη πλατεία Κύπρου στο Κερατσίνι, στη γιορτινή εκδήλωση του Δήμου Κερατσινίου – Δραπετσώνας, που τη χάρηκαν μικροί και μεγάλοι.
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2020/01/IMG_20200104_113252-1024x576.jpg)
Οι πλατείες στην πόλη αποτελούσαν πάντοτε χώρους συνάθροισης, συλλογικής δραστηριότητας, κοινωνικής όσμωσης.
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2020/01/IMG_20200104_113454-1024x576.jpg)
Σαν ελεύθερος χώρος, εκτός από τη σημαντική συμβολή στη βελτίωση της αισθητικής εικόνας της περιοχής, εύχομαι να αποτελέσει και τόπο συνάντησης, ιδιαίτερα της νεολαίας της πόλης.
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2020/01/IMG_20200104_113259-1024x576.jpg)
![](https://trifonalexiadis.gr/wp-content/uploads/2020/01/IMG_20200104_113928-1024x576.jpg)